دانلود فایل(تحقیق درباره مشاركت‌ اجتماعي‌ زنان‌ از ديدگاه‌ قرآن‌ و حديث‌)

تحقیق درباره مشاركت‌ اجتماعي‌ زنان‌ از ديدگاه‌ قرآن‌ و حديث‌|1798663|bno34054068| مشارکت‌ اجتماعی‌ زنان‌,دیدگاه‌ قرآن‌ و حدیث‌,تحقیق درباره مشارکت‌ اجتماعی‌ زنان‌ از دیدگاه‌ قرآن‌ و حدیث‌
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقیق درباره مشاركت‌ اجتماعي‌ زنان‌ از ديدگاه‌ قرآن‌ و حديث‌ آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 6 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

جامعه‌ انساني‌ فراهم‌ آمده‌ از انسانهاست‌ و زن‌ نيمي‌ از پيكره‌ي‌ جامعه‌ي‌ انساني‌ را تشكيل‌ مي‌دهد. اما از ديدگاه‌ اسلام‌ زن‌ تا چه‌ اندازه‌ در جامعه‌ زمينه‌ي‌ نقش‌آفريني‌ دارد و محدوده‌ي‌ مشاركت‌ اجتماعي‌ زنان‌ و حضور عيني‌ آنان‌ در جامعه‌ تا كجاست‌؟ آيا مرد مي‌تواند همسر خويش‌ را از مشاركت‌ در امور مختلف‌ اجتماعي‌ باز دارد؟ يا اينكه‌ موضوع‌ مشاركت‌ اجتماعي‌ از اهميت‌ ويژه‌ برخوردار است‌، اما با نگاه‌ همه‌جانبه‌ و دقيق‌ مورد پژوهش‌ قرار نگرفته‌ است‌. ما مسئله‌ را از زاويه‌ي‌ عقل‌، قرآن‌ و حديث‌ بررسي‌ كرده‌ايم‌ و در نهايت‌ به‌ نقد نظرات‌ مخالف‌ پرداخته‌ايم‌. در اين‌ پژوهش‌ به‌ نتايج‌ اساسي‌ ذيل‌ دست‌ يافته‌ايم‌.

1ـ عقل‌ مشاركت‌ همه‌جانبه‌ي‌ زنان‌ را تأييد مي‌كند.

2ـ قرآن‌ و حديث‌ هماره‌ زن‌ و مرد را داراي‌ هويت‌ واحدي‌ مي‌شمرد كه‌ هر دو به‌ يكسان‌ قابليت‌ استكمال‌ و رشد دارند.

3ـ زنان‌ از دو جنبه‌ انساني‌ و مونث‌ بودن‌ برخوردارند. شريعت‌ اسلامي‌ در روابط‌ اجتماعي‌ بر بعد انساني‌ تكيه‌ دارد و آن‌ را قابل‌ تفكيك‌ از زنانگي‌ محض‌ مي‌داند. و به‌ منظور تفكيك‌ اين‌دو، در هنگام‌ حضور در جامعه‌ رعايت‌ آدابي‌ را براي‌ زن‌ و مرد مقرر كرده‌ است‌.

4ـ هر انساني‌ كه‌ از لحاظ‌ علمي‌ و عملي‌ و جسمي‌ توانايي‌ لازم‌ براي‌ به‌عهده‌ گرفتن‌ مناصب‌ مختلف‌ را داشته‌ باشد، مي‌تواند به‌ اين‌ امور بپردازد و اسلام‌ تفاوتي‌ بين‌ زن‌ و مرد در اين‌ امور قائل‌ نشده‌ است‌.